تصاویر و محدودیت های سامانه های راداری جدید لشکر | «خلیج فارس» و «بپا» رونمایی شدند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، بامداد امروز ۳۱ فروردین ماه و با حضور امیر ژنرال سید عبدالرحیم موسوی فرمانده طاس سپاه و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی انگشتر الانبیا(ص) و امیر سرتیپ علیرضا صباحی بی نظیر فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، سامانه های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب رونمایی شد.

رادار برد بلند و راهبردی خلیج فارس با برد بسیار از ۸۰۰ کیلومتر یک رادار آرایه فازی سه بعدی با فناوری نوین است که قادر است کلیه اهداف متعارف و رادار گریز و موشک های بالستیک را کشف کند. رادار خلیج فارس​​​​​​

رادار مراقب هم یکی از رادارهای دقیق کنترلی سه بعدی، آرایه فازی و پیشرفته تو لبه فناوری روز جهان با سرما ۴۰۰ کیلومتر است که می تواند اهداف هوایی را با دقت و تفکیک بسیار فراز خبر و انواع اهداف کوچک درون ارتفاع پایین و متوسط و هواپیماهای بدون سرنشین و رادار گریز را کشف کند.

این رادار با هدف نقشه کشی و ساخت رادار تاکتیکی مراقبت هوایی برد بلند در سازمان جهاد خود کفایی نیروی پدافند هوایی ارتش و توسط متخصصین این دایره و با همکاری همدستی های دانش بنیان انجام و تکمیل شده است و هم اینک آماده بهره برداری عملیاتی است. رادار مراقب

تو امتداد این مراسم تعدادی از پروژه های عمرانی نیروی پدافند هوایی سپاه شامل مجموعه های مسکونی ۴۰ واحدی تو شهرک شهید بهشتی بوسیله مساحت ۵ هزاره و ۵۰۰ متر مربع، پروژه های مختلف  خدماتی تجاری بانوان با نام کوثر، تکمیل و تجهیز ساختمانی های خدماتی و رفاهی نیروی پدافند هوایی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و مراکز اداری امور شهدا ، ایثارگران و جانبازان نیروی پدافند هوایی ارتش توسط فرمانده این نیرو افتتاح شد.