ناوهای آمریکایی وارد حریم منطقه مسابقه نیروهای لشکر شدند | به آنها اخطار دادیم خارج شوند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داخل گفت وگویی با تأکید بر اینکه راهی جز این که آمریکایی ها از منطقه بروند بود ندارد، اظهار داشت: ما چشم انداز روشنی برای منطقه خلیج فارس می بینیم. اگر گفتیم آمریکایی ها از منطقه بروند برای اینکه با رفتن آنها، منطقه عاری از مشکلات و امنیت داخل خلیج فارس برقرار خواهد شد.

وی افزود: آمریکایی ها قفا تنش و آتش افروزی تو منطقه هستند و بوسیله هر کجا که رفتند ناامنی به ارمغان بردند لذا تو خلیج فارس که منطقه آرامی بوده است و سال ها کشورها کنار حزن تو آرامش عمر می کنند، این آستان آمریکا و کشورهای فرامنطقه ای سبب ناامنی شده است.

دریادار تنگسیری داخل ادامه گپ با رادیو تهران با اقرار اینکه ترامپ و ترتیب آمریکا در وضعیت کنونی و با توجه به مشکلات تویی تو آنجا، نیازمند فرافکنی هستند، گفت: این فرافکنی در خلیج فارس توجیهی بخاطر حضور نامشروع خودشان است اما ملت های منطقه دانا شدند و اولین خروج اینها از عراق شکل خواهد گرفت و ان شاءالله در کشورهای دیگر حزن این سیلان ابتدا خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی خیل ادامه رحم: ۴۰ سال است آستان اینها بخاطر مردم سزاوار سرزنش قبول نیست و ما معتقدیم تنها راه محرر منطقه، امنیت گروه پرسنل است و اعلام می کنیم جمهوری اسلامی تو این منطقه نیت چالش با کسی را ندارد.

وی با ابراز اینکه آمریکایی ها دنبال آبروی رفته خودشان در منطقه هستند، با رمز به مورد تلاقی قرار دادن پهپاد و سندیت آمریکا داخل منطقه توسط ایران، اعتراف داشت: همان طور که حرمت کردم، علاوه پیاده شدن این، آنها بوسیله نوعی درگیر مشکلات داخلی همچنین هستند و برای همین نیاز به فرافکنی دارند.

فرمانده نیروی دریایی لشکر تأکید کرد: قطعاً بدانید، از آنجا که منطقه خلیج فارس بناء ماست، ما دنبال آتش افروزی در مسکن خودمان نیستیم ولی ما نمی پذیریم که لنج های صیادی ما مورد نظارت آمریکایی ها استراحت بگیرند و بالگردهای آمریکایی ها درون منطقه سکوهای نفتی ما پرواز کنند و نمی پذیریم که به حقوق ما دندان کجی بشود.

دریادار تنگسیری همچنین درباره مواجهه اخیر قایق های تندروی نیروی بحری ارتش با ناوهای آمریکایی داخل خلیج فارس عنوان کرد: آنها بااطلاع حریم منطقه تمرین ما شده بودند درحالی که از قبل اعلام شده بود که در این منطقه تمرین برگزار می شود. آنها با این اقدامات دنبال ناامنی هستند و برای همین به آنها دستور داده شد تا خارج شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه رحم: چند سال پیش که ناودان آمریکایی یک سفینه اماراتی را مورد کمال مطلوب استراحت عدالت و دو هندی کشته شدند چه اتفاقی افتاد؟ آمریکایی ها قوانین کشتیرانی را رعایت نمی کنند، چرا باید آنها بوسیله خودشان این راست را بدهند که هر زمانی که می خواهد مانور برگزار کنند؟

وی تصریح کرد: امروز ما به خشکی امدن تمام خلیج فارس و تنگه هرمز و هرجایی که آمریکایی ها جناب دارند مانند یک عقاب آنها را قفا می کنیم و در دریای عمان هم برادران ما در ارتش اینها را عقب می کنند. نیروهای جمهوری اسلامی در دریای عمان و خلیج فارس کامل لول آمریکایی ها را تعاقب می کنند.

تنگسیری در عاقبت گفت: آمریکایی ها در حال افول و از درون در حال شکستن هستند ولی همچنان سعی می کنند جلال پوشالی خویشتن را به انسان مظلوم منطقه مدال دهند.