چین مدعی یافتن واکسن کرونا شد | تولید گشاد در آینده نزدیک

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، همدستی «سینوواک بیوتک» ادعا می کند پاسخ برای مقابله با بزرگترین متخاصم کنونی بشریت، ویروس کرونا، را یافته است.

این شرکت دارویی یکی از چهار شرکتی است که اجازه آزمایش و تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا را از مقامات چینی دریافت کرده است. این گروه بوسیله رسانه ها گفته است درون حال مهیا توان تولید ۱۰۰ میلیون واکسن مقابله با ویروس کرونا در سال را دارد و می تواند جهان را رهایی دهد.

«سینوواک بیوتک» که یک شرکت خصوصی است، درون سال ۲۰۰۹، نیز با پیشی اخذ از رقبا موفق شد برای مقدماتی بار واکسن مقابله با «آنفولانزای خوکی» H1N1 را داخل بازار عرضه کند.

آزمایشگاه های این همدستی در شمال چروک و در حومه قصبه چانگ پینگ قراردارد. مسئولان این آزمایشگاه به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفته اند که تاکنون ده ها هزار واکسن مقابله با ویروس کرونا را تولیدکرده اند. صیت آن راهم «کوروناوک» گذاشته اند.

هرچند هنوز روند آزمایش های بالینی این واکسن به خاتمه نرسیده است اما این همدستی بخاطر اینکه علامت دهد به محصولش اطمینان دارد و توان تولید میلیونی را نیز دارد، تولیدات واکسن بخاطر عرصه به بازار را آغاز کرده است.

صدها شرکت تولید دوا در گیتی می خواهند بدوی تولیدکننده واکسن برای مقابله با ویروس کرونا باشند و تحقیقاتشان را هفته هاست که آغاز کرده اند اما بوسیله گفته موسسه بهداشت استوایی لندن، شرکت هایی که آزمایش های بالینی این واکسن را ادا می دهند، در جهان انگشت شمارهستند.

یکی از آنها انبازی چینی سینوواک بیوتک است.

این شرکت اخبار کرده است داخل آزمایش های بالینی با نتایج درخشانی مواجه شده است. به گفته مقامات این شرکت چینی، شروع اثرات واکسن روی مبارک ها تجربه شد و پس از آن از اواسط ماه آوریل، درون قصبه جیانگ فروغ داخل شرق چین، آزمایش ها روی ۱۴۴ شهروند داوطلب آغاز شده است.

با این حال، این همکاری هنوز هیچ تاریخچه مشخصی برای توزیع واکسن های تولیدی در بازار ارائه نکرده است.

موسسه بهداشت جهانی، چندین بار در هفته های اخیر اعلام کرده است برای کشف و توزیع واکسن مقابله با ویروس کرونا، دست ناچیز باید تا سال آینده میلادی منتظرماند. به گفته این موسسه بین المللی تولید واکسن بین ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان می سرما.

منگ وینینگ، مدیر تجارت بین الملل سینوواک بیوتک بوسیله خبرنگار خبرگزاری فرانسه می گوید که این شریک امیدوار است تا پایان ماه ژوئن موفق بوسیله گذراندن مراحل یک و دو آزمایش های بالینی شود. مراحلی که در آن با توجه به استانداردهای جهانی محققان اطمینان نتیجه می کنند که این دارو خطری برای انسانیت ندارد. در مرحله سوم و پایانی باید این دارو را روی افرادی که مبتلا بوسیله ویروس کرونا هستند، آزمایش کرد.

آقای وینینگ می گوید یکی از چالش های اصلی همکاری این است که سیلان ابتلای شهروندان به ویروس در چروک بسیار پایین است و کشف کردن داوطلب در میان کسانی که مبتلا به کووید-۱۹ هستند، درون این کشور کار فراغت ازاله.